U Dobrego Duszpasterstwo Akademickie | Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego!

Grupa Biblijna

Do grupy biblijnej należą osoby pragnące głębiej poznać Boga, jego mądrość, miłosierdzie, prawdę o samym sobie, poprzez słowo bezpośrednio kierowane do nas, które jest zapisane na kartach Biblii. Wybraliśmy tę księgę z pośród tysięcy innych, jako tę najważniejszą, pewną, niezmienną, aczkolwiek jakże aktualną. Wśród dzisiejszego natłoku informacji, zagubienia w wirze życia, niepokoju, spotykamy się w zaciszu naszej kawiarenki aby analizować wybrane fragmenty z Pisma Świętego. Po każdym przeczytanym wersecie dzielimy się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami żywego słowa wokół siebie, a przede wszystkim słuchamy siebie nawzajem, a wszystko to pod czujnym okiem i uchem naszego Duszpasterza.

Zachętą do tego aby właśnie Biblia stała się tą najważniejszą księgą w naszym życiu niech będą słowa z książki Romana Brandstaettera "Krąg biblijny" przywołuje on niezwykły testament, jaki pozostawił mu jego dziadek, na kilka dni przed swoją śmiercią:

"Będziesz Biblię nieustannie czytał. Będziesz ją kochał więcej niż rodziców. Więcej niż mnie. Nigdy się z nią nie rozstaniesz. A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej Księgi."